[ חזרה לבלוג ]

safety

משעמם? תחשבו שוב: 7 סרטי הבטיחות הטובים בעולם

הומור, אנימציה, סלבז וילדים הן רק חלק מהדרכים להפוך את הדרכת הבטיחות המייגעת לפני ההמראה למשהו שאשכרה אפשר לצפות בו ולא למות משעמום. אז אספנו את ה-5 הכי מוצלחים ודירגנו אותם בשבילכם. ממריאים?

אתם מכירים את הסצנה הזו יותר מדי טוב. אתם יושבים במטוס כמה דקות לפני המראה והריטואל הבלתי נמנע הזה מתחיל: הדיילים מתחילים לנופף בידיים ולעשות פרצופים מוזרים, הם מצביעים לשם ולשם, מסבירים איפה יציאות החירום, איך שמים מסיכה ומתי. ואתם? אתם עושים הכל חוץ מלהקשיב. אתם בעיתון, בסמארטפון, מציצים מהחלון.
לפעמים אתם סתם בוהים (אבל לא בדיילים). בכלל, אלו הם רגעי שיא הרייטינג של מגזין מוצרי הדיוטי פרי שנמצא בגב המושב שלפניכם. בשום שלב במהלך הטיסה לא תתעניינו במגזין הזה כמו ברגעים אלה.
למה אי אפשר להקשיב להדרכת הבטיחות הזו? יש כל מיני סיבות, אבל אחת המרכזיות שבהן היא העובדה שזה פשוט סופר-דופר משעמם. שמעתם את זה כבר עשרים ושבע פעם בעבר (וגם אז לא קלטתם כלום), וכל הטקס הזה כל כך לעוס עד שהוא נראה כמו פרודיה על עצמו.

הופכים את הדבר הכי לעוס בעולם למרתק
אבל בשנים האחרונות זה משתנה. חברות תעופה רבות בעולם לקחו על עצמן את האתגר של הפיכת הטקס המרדים של הדרכת הבטיחות למושך, קצבי, מצחיק ואפילו מעניין. אפשר אפילו לומר שעם השנים התפתחה תחרות סמויה בנושא בין חברות התעופה. ממרדים למרתק, ממשעמם למצחיק, ממיותר למשהו שדי מחכים לו – קבלו את דירוג 7 הסרטונים הטובים בעולם בנושא בטיחות בטיסה!

7) החברה: אייר ניו זילנד

 איך הפכו את זה למעניין?
על ידי הפיכת הדרכת הבטיחות המשעממת לדבר הכי קופצני ודינמי שיש, שיעור התעמלות עם  גורו הבריאות האמריקאי ריצ'רד סימונס. חדי העין ביניכם יזהו שם גם את פיל קוגן, מנחה המירוץ למיליון (הגירסה האמריקאית כמובן)

6) החברה: דלתא (ארה"ב)

איך הפכו את זה למעניין?
לכבוד תקופת החגים (חג המולד, חנוכה) יצרו בדלתא סרטון מיוחד המשלב בצורה משעשעת אלמנטים חגיגיים (סנטה קלאוס, סביבון וכו'). כמעט כל הנחייה בטיחותית "משעממת" מלווה בהתחכמות הומוריסטית רלבנטית. מה טוב בזה? זה מעלה את הריכוז של הצופה, שסקרן לדעת מאיפה תגיע הבדיחה הבאה

5) החברה: תומסון (בריטניה)

איך הפכו את זה למעניין?
ילדים זה תמיד עובד. תראו לנו ילדים שמתנהגים ולבושים כמו מבוגרים בסרטון ונראה לכם ים אנשים מרותקים ומתפעלים מכל דבר שהם אומרים, גם המבטא הבריטי לא מזיק

4) החברה: וירג'ין (ארה"ב)

איך הפכו את זה למעניין?
אנימציה היא תמיד רעיון טוב, פשוט כי אפשר לעשות איתה הכל, למעשה כל מה שאתם יכולים לדמיין. הסרטון הזה מוצלח כי הוא משלב אנימציה יפהפייה והומור ציני ויבש שמתאים לקולו הרגוע של הקריין

3) החברה: אייר ניו זילנד

איך הפכו את זה למעניין?
הרי סרטי ההוביט ושר הטבעות צולמו בניו זילנד, אז למה לא לגייס אותם לעזרה? כך הופך סרטון ההדרכה לסיפור מרגש של הוביטים, פיות ואלפים. החיבור נכון, חזק ומתובל בהומור. זה כל כך מקורי וחכם שקשה להפסיק לצפות

2) החברה: אייר ניו זילנד

איך הפכו את זה למעניין?
טוב, בטח כבר הבנתם שהניו זילנדים מוציאים סרטון כל שנה. הסרטון הזה  הוא פנינה אמיתית עם כוכבים ענקיים כמו בטי ווייט וקפטן סטובינג מספינת האהבה. שילוב של הומור, קלילות וקצת מפורסמים תמיד עובד

1) החברה: וירג'ין (ארה"ב)

איך הפכו את זה למעניין?
הסרטון הזה הוא יותר מהדרכה, זה קליפ לכל דבר: זמרים, רקדנים, קצב, הומור יש כאן הכל. 9 מיליון צפיות ביוטיוב לא משקרות                          עכשיו אתם אומרים לעצמכם, אם היה לנו את התקציב של וירג'ין או אייר ניו זילנד גם אנחנו היינו עושים כאלה סרטונים. נכון? לא נכון!
זה לא משנה עד כמה אתם חושבים שהנושא שבידכם לא מלהיב לכאורה וגם לא חשוב מה התקציב שעומד לרשותכם, אפשר להפוך את הנושא שלכם למעניין, מצחיק, דינמי ומושך. בעבודה מדויקת ונכונה, עם אנימציה וגרפיקה חכמה גם סרטון על בטיחות במפעל, או על השימוש במערכת חדשה יכול להפוך למשהו אחר, מודרני וחי שיתפוס את תשומת לב הצופים וישאיר אותם מרותקים.

[ חזרה לבלוג ]