[ חזרה לבלוג ]

moovieMistakes

איך להרוס את הכל בשתי דקות?

אחד הכישורים הגדולים ביותר שבאים בצורה טבעית וכמו שהיא טבעית ככה היא גם כואבת הוא הכישור שנהוג לכנותו השמדה עצמית או לפעמים גם- הרס עצמי. אפילו הפכו אותו לדבר טבעי לנו לבני האדם, כשהחליטו שזה ייצר שטבוע בנו. "ייצר הרס עצמי".

איך הרס עצמי קשור לסרטים?
אם כולנו היינו יודעים לעשות הכל בצורה מושלמת שזה אומר- בצורה טובה שמביאה תמיד לצמיחה ושמחה, אז לא היו סיפורי הצלחה לספר עליהם אלא רק סיפורי כישלון. כי בעולם של צמיחה, שבו כולם רגילים רק להצליח, מי באמת יטריח את עצמו לספר עוד סיפור על מישהו שהצליח? למה לספר את מה שכולם כבר יודעים? אבל למזלנו אנחנו בני האדם נכשלים ברוב הדברים שאנו עושים. רגע, אז אם כך הדבר, אז למה רוב רובם של בני האדם רק מספרים על ההצלחות שלהם כל הזמן? מה אנחנו מסתירים?

התדמית פוגשת את מנגנון ההרס העצמי
הייתי רוצה שיהיה לי אחד ענק ואת זה שהכי מוכשר וזה שהכי טוב והכי חכם. כמו זה שיש לשכן שלי מהעסק השכן. הוא כל הזמן רק טורח להגיד לי (כמו מכונת שיווק משומנת היטב) ש- הדברים הכי טובים נמצאים אצלו. האנשים שהוא מדבר איתם הם תמיד המקצוענים והמוכשרים בתחומם וזה תמיד בקנה מידה לאומי ובינלאומי, הוא עסק שמצליח להגיע אל כל מי שבדיוק צריך ואל כל מי שכל בעל עסק או אדם בכלל היה רוצה. תמיד נוצר הרושם שכל הטוב שבעולם נמצא אצלו. אז למה הוא נראה כל כך מוטרד עייף ולא מרוצה? ולמה תמיד הכל מרגיש לעוס מעוסה ומשתדל יותר מדי? ואם כל הטוב שבעולם באמת שם וככה זה נראה אז.. מי צריך את זה? משהו לא נכון פה.. משהו לא נראה ומרגיש אמיתי. יש פער גדול מדי בין המציאות לבין התדמית שהוא מייצר. לפער הזה קוראים- שקר. לשקר הזה נקרא לרגע- "החיידק שמניע את ההרס העצמי".

מהות הפער- הסרט והשקר
ככל שנוצר יותר ריחוק בין התדמית שהוא מוכר לבין המציאות שהוא חי,ככה הוא נמצא בקונפליקט יותר עמוק עם עצמו. בשביל לעשות את שני הדברים במקביל, הוא צריך לחיות במציאות האמיתית שהוא חי בה ובמקביל לייצר שקר גדול עקבי ואמין על מציאות אחרת ולשחק לגמרי את המשחק שיגרום לשקר להיראות אמיתי. לכל הדעות, זה מעייף אפילו יותר מלהבין את מה שכתבתי 4 שורות אחורה. הקונפליקט של השקר מול המציאות גורם לחוסר טבעיות בולטת . ולא רק זה, הבנאדם נהייה אהבל. הרי איך אפשר לחיות חיים של שני אנשים שונים בלי לסבול מפיצול אישיות? ואם יש לך פיצול באישיות, אתה עוד זוכר מה האמת? איפה אתה חי ומה קורה סביבך?

מי צריך אמת בתדמית?
האמת לא קשורה לערך כזה או אחר שהאדם והתרבות החליטו שצריך ללכת לפיו. האמת קשורה לבריאות שלנו, הבריאות שלנו קשורה לשמחה שלנו וכל אלה בהחלט קשורים להצלחה שלנו.

אז שיהיה לנו בהצלחה, שנהייה בריאים שמחים ושנצליח ובענק !

 


[ חזרה לבלוג ]