[ חזרה לבלוג ]

identity_movies

שמרנות? סאחתק !! חרא תדמית

פתאום כולם מתלהבים להיות צעירים - לבעוט לשבור לא להתחשב בשום דבר ובעיקר להיות נגד כל מה שקיים כי זה ישן וזה ממש לא בעל ערך. מילים הן הנשק היעיל ביותר, לא חייבים לעמוד מאחוריהן, אפשר ככה למכור הכל- תדמית, תדמית וגם למרבה הפלא והאירוניה - תדמית.

מי שמוכר תדמית מדליקה מגניבה ומצליח להרשים אותי במקצועיות ובחכמה של ניסיון ומקוריות הוא אדם מוכשר, באמת. הבעסה היא שרוב הפעמים מוכרים לי דינמיות ומראים לי שיט. בנאדם ששיכנע אותי יפה בתדמית המילולית שלו, אבל במעשי ראיתי את הדבר בהיפוכו- לא יקבל ממני יותר אפילו חצי מבט. ולא רק חצי מבט, יש מצב שגם הצלע שלו תישבר מהמאמץ. זו הטעות של רבים שמוכרים תדמית שקרית, מוכרים משהו שהם לא. אחרי חצי שימוש כבר מתגלה הרמייה. ואז מה? לבנות עוד פעם תדמית? אם אתם עושים עוקץ אז ואללה זאת הדרך. לבנות תדמית חד פעמית, גם ככה תיעלמו אחר כך ולא תתעניינו באף אחד.

יש מי שרוצים לעשות סרטים רק בשביל לגרום למישהו להוציא את העט ולחתום, או רק בשביל לגייס את הכספים הנדרשים לפיתוחו של פרויקט עתידי שעדיין לא קרם עור וגידים. זה דבר נפלא מלא ביצירתיות וקריאת מחשבות. כאן צריכים לזהות מה המשקיע הפוטנציאלי שלי אוהב, מה הוא מעריך ואילו ערכים מדברים אליו. כאן בונים דבר שעדיין לא קיים, מבטיחים הבטחות.

סרט לגיוס כספים חייב להיות אמין לא רק בצורה שלו, אלא גם בגירויים שהוא מציג. הגירויים יעלו שאלות אצל הצופה והוא יפנה אותן אליכם כשהסרט ייגמר. אם תגמגמו ותגידו שבעצם זה לא כל כך נכון אז.. הכסף ייעלם. צריכים להיות מודעים לכל השאלות שיצוצו בעקבות הקרנת סרט לגיוס כספים, והאמת היא שכך גם לגבי כל סרט עם מטרה אחרת. אם רוצים שהמשקיע ימשיך להשקיע ולא יימלט באמצע או שלא ייתמוך בכם עוד לעולם, אז אל תמרחו אותו, אל תעקצו. תיזהרו שמרוב התלהבות, לא תבטיחו הבטחות שלא תוכלו לעמוד מאחוריהן.

הבעיה שגם אם אתם לא עוקצים אף אחד אלא פשוט עשיתם סרט תדמית לא נאמן, אז אופפסס. זה ממש אותו הדבר, רק בלי כוונה. הרבה פעמים שמרנות נקשרת לזהירות, וזהירות נקשרת לפחדנות, ופחדנות... מי רוצה להיות פחדן?

כל צעד חשוב בבנייה של עסק, בפיתוח מוצר, בלעשות את הדבר שכל כך חשוב לך. שמרנות? סאחתק!! אני בעד לנסות ולחשוב פתוח ולנסות להגיע למקומות לא ידועים. אבל תמיד לשאול- למה? מה זה נותן לי? למה זה מועיל? מטעויות מגיעים דברים מצוינים ומפתיעים. אני מודה שמטעויות ומחוסר תכנון מדוד, מצאתי וגיליתי דברים מדהימים שאני זוכר אותם עד היום. כל טעות כזו פתחה לי צוהר לעולם שבאמת אותה טעות קטנה לא הייתי מגיע אליו. תודה לך טעות נפלאה.

אז זה באמת מלהיב להיות צעיר ובועט, אבל אפשר לעשות את זה גם בלי להתחזות סתם. יעלו עליכם, זו שאלה של מעט מאוד זמן, ואז תמצאו את עצמכם אוכלים את החרא של עצמכם. גועל נפש, חרא תדמית.


[ חזרה לבלוג ]