סרטון וידאו לגיוס כספים לסטרט אפ Case Study : TradeRoom


סרטון וידאו לגיוס כספים לסטרט אפ  case study : TradeRoom

כתבה: גילה גדעון

חברת הסטרט אפ Grid Software (גריד סופטוור) עמדה בפני מהלך גיוס כספים ממשקיעים אמריקאים. היה עליה למצוא דרך אפקטיבית להסביר את המוצר, מדוע כדאי להשקיע בו, ולבדלו ממוצרים אחרים הקיימים בנישה. קהל המטרה היה מורכב. היה צורך ברור בסרט מוצר המדבר למשקיעים אך גם סרט שיפנה לקהל הצרכנים וכן לקהל הלקוחות הרוכש את המוצר. דרור וילף, מנכ"ל החברה, בחר להוסיף לכלי השיווק סרטון ווידאו. קצת על המוצר

"Grid Software" המתמחה בפיתוח פלטפורמות פיננסיות פיתחה פלטפורמה חדשנית הנקראת TradeRoom. המוצר הוא טרמינל למסחר פורקס המשלב אספקטים של משחק, נראה כמו מתקן משחקים ומיועד להצבה במקומות ציבוריים עם תקשורת אינטרנט (דוגמת: נמלי תעופה, ברים). למשתמש לא נדרש ניסיון קודם, והמסחר מתבסס על טווחי זמן קצרים לכל היותר 3 דקות.

מטרת סרט המוצר

טרם השקת המוצר החדשני הובילה חברת "Grid Software" מהלך גיוס כספים מבעלי מניות אמריקאים בחברה, ושידרגה את אתר האינטרנט. לסרט המוצר הוגדרה מטרה כפולה. הסרט נדרש לפנות לקהל B2B שהם קבוצת המשקיעים האמריקאים מולם בוצע מהלך גיוס כספים ולאחר מכן, לדבר אל הארגונים הרוכשים את המוצר. כמו-כן, היה על הסרטון לשמש כסרט תדמית וכלי קדום מכירות עבור קהל B2C  שהם משתמשי המוצר העתידיים.תהליך העבודה

הרעיון המרכזי שהוביל את החברה בעת העבודה על הסרטון הוא שיש להראות שניתן להציב את המוצר במיקומים שונים כמו בר או שדה תעופה, שהמוצר קל וידידותי  למשתמש הפשוט. כמו-כן , המיתוג של המוצר אמור להיות גבוהה ממוצרי קזינו רגילים המוכרים לציבור. לחברה לא היה כיוון מוגדר כיצד הם רוצים שהסרט יראה, ולכן ביקשו לראות דוגמאות לעבודות קודמות ש- films for a Change עשתה, הבחירה היתה בסרט אנימציה.
במהלך העבודה על סרט האנימציה בוצעה פגישה ראשונה בה נעשה אפיון, לאחר מכן נמסרה סקיצה ראשונית. לאחר הסקיצה הראשונה (rough cut ) נערכה פגישת מיקוד, והועברו הערות לגרפיקה ומוסיקה וכך המשיכו לווידיאו האנימציה הסופי.

לסיכום: רציונל של מנכ"ל סטרט אפ

דרור וילף  מנכ"ל  "Grid Software" מציין שסטרט אפ צריך סרטון וידאו בשלוש מצבים: לקראת סיום תהליך ה"עליה לאויר", כשמתחילים לשווק, או כשיש בידיו מוצר קיים. עבור "Grid Software" סרט הווידאו שימש בשלב גיוס ההון והיה חלק מסט כלים לקדום מוצר שכבר היה מוצר מעולה בזכות עצמו. לאחר ההצגה למשקיעים החברה העלתה את סרט המוצר בערוצים נוספים כמו:  אתר האינטרנט של החברה ויוטיוב.

לדברי דרור וילף: כל סטרט אפ במוקדם או במאוחר יזדקק לכלי שיווקי , וסרטון הוא כלי אפקטיבי מאד המקל על השיווק. סרטון וידאו מגדיל סיכוים לחשיפה ומקל על הבנת המוצר.

אז, עכשיו ספרו לנו , איזה סרטון צריך הסטרט אפ שלכם?[חזרה]

| אנימציה || סרט תדמית || סרט מוצר לסטרטאפ |