7 דברים שלא ידעתם על תוכן וידאו ואיך זה קשור אליכם


 דברים שלא ידעתם על תוכן וידאו ואיך זה קשור אליכםלא נפיל אתכם מהכיסא כשנגיד שאם תוכן הוא מלך (כמאמר ביל גייטס), אז תוכן וידאו הוא בהחלט יורש העצר. זה לא מפתיע, כי אם תמונה מצוינת יכולה להעביר 1,000 מילים, אז וידאו מוצלח (פרסומי, הדרכתי או אחר) יכול להעביר אלפי מילים אבל גם לייצר תחושות, תקוות ורגשות. כל אלה הופכים את הווידאו לכלי מצוין להעברת מסרים מכל הסוגים. הרשתות החברתיות כבר הבינו את זה מזמן, ההצלחה של Vine, כניסתה של אינסטגרם לתחום הווידאו, וההשקעה של פייסבוק בתחום יצרו מגמה ברורה – אם תוכן וידאו עוד לא בפסגה הוא יהיה שם בקרוב.

אז אספנו עבורכם 7 נקודות שחשוב שתדעו על וידאו מקוון ולאן הוא הולך בשנים הקרובות:

1) אנחנו יודעים מה עשיתם בדצמבר האחרון

שיא חדש נרשם לאחרונה בארה"ב. צפייה בווידאו אונליין היא אחת הפעילויות הפופולאריות נכון לעכשיו, בדצמבר 2013 למשל, בארה"ב בלבד נרשמו יותר מ- 50 מיליארד צפיות בפעם הראשונה בהיסטוריה. וליתר דיוק, 52.4 מיליארד צפיות על ידי 188.2 מיליון אמריקאים.

2) 93%  מהחברות עושות שימוש בווידאו

השימוש בווידאו כחלק ממערך השיווק והתקשורת המקוונת הופך בשנים האחרונות לכלי חשוב ואפקטיבי עבור יותר ויותר חברות ומפרסמים. במחקר שנערך בארה"ב העידו 93% מבעלי חברות ועסקים כי הם משתמשים בווידאו כחלק מתמהיל השיווק המקוון שלהם ו-3% נוספים העידו שהם שוקלים להשתמש בווידאו בצורה כלשהי בשנה הקרובה (באתר, קמפיין אי מיילים, SEO ועוד).

3) קפיצה מרשימה בשימוש בווידאו באתרי הבית

אחד הממצאים המעניינים במחקר שהזכרנו הוא השינויים בתפישת הווידאו בעיני מקבלי ההחלטות העסקיות והשינוי שהתרחש בין 2012 ל-2013. במחקר נבדקו 4 קטגוריות: שימוש בווידאו באתר, ברשתות חברתיות, בקמפיין אי מייל ובהשגת לידים. התוצאה: בכל 4 הקטגוריות נרשמה עלייה ב-2013 לעומת 2012. הקפיצה המרשימה: שימוש בווידאו באתר האינטרנט, מ-67% ב-2012 ל-84% ב-2013. אתרי האינטרנט הופכים דינמיים, וחברות רבות מפיקות סרטונים ומטמיעות אותם בעמודי האתר במטרה להציג ולהסביר טוב יותר את המוצרים והשירותים שלהן, ובמטרה לחבר טוב יותר את המבקרים ולהפוך אותם ללקוחות משלמים.

4) מובייל זה סמארטפון, סמארטפון זה ווידאו

לכולם יש היום סמארטפון ולמי שאין  – יהיה בקרוב. בארה"ב אחוז החדירה של הסמארטפונים עומד כבר על 60% ובעולם ההערכות מדברות על מיליארד סמארטפונים בשימוש. אם זה נשמע לכם הרבה, כדאי שתדעו שהמספר יכפיל את עצמו עד 2016. בשנים הקרובות חברות יתנו תשומת לב גדולה יותר לווידאו במובייל, פשוט כי אין להן ברירה.
בין 2012 ל-2013 זמן הצפייה הממוצע בווידאו בסמארטפון הוכפל ובטאבלטים – שולש.
הקהל נמצא שם, ולכן גם אתם צריכים להיות.

5) העתיד: יותר אינטראקטיבי

חוקרים רבים מאמינים ששוק הווידאו יגדל בטירוף ב-2014. וידאו יהיה התוכן המקוון הנצרך והמשותף ביותר בתוך שנתיים, כמובן בזכות הרשתות החברתיות. הן עדיין הדרך הטובה ביותר לשתף תכנים מקוונים. אם ב-2013 הפך תוכן הווידאו המקוון והשיווק דרכו למיינסטרים הרי שב-2014 זה יתרחב. צרכנים כבר למדו לצפות לתכני וידאו באיכות גבוהה ומקצועית, הזמינים מכל מכשיר, פשוט כחלק מהצורה שהם צורכים תכנים.

אבל לא רק איכות הווידאו צריכה להפוך מקצועית יותר ב-2014.
הווידאו יהפוך אינטראקטיבי יותר, יעשה רושם גדול יותר ויצור מעורבות בקרב קהל היעד,
בעיקר, כאמור, על ידי תכנים אינטראקטיביים

6) 6 מיליארד שעות יוטיוב בחודש

במקביל לסעיף הקודם, ואולי כתוצאה, הקהל הצורך וידאו הולך וגדל ואי אפשר לעצור אותו. בארה"ב בלבד צרכני הווידאו יגדלו מ-70.8% כיום ל-76.9% מכל משתמשי האינטרנט ב-2016. ברחבי העולם צרכנים צופים ב-6 מיליארד שעות יוטיוב בכל חודש, עלייה של 50% מהשנה שקדמה. ב-2009 רק 14% מהבוגרים העלו או שיתפו תוכן וידאו באינטרנט, ב-2013? 31%. הם צופים בהכל: דברים מצחיקים, חינוכיים, הדרכתיים, פרסומות. מה שתרצו.

יותר ויותר, וידאו הוא השפה שבה מתקשרים ברשת ובמובייל לכן אין זו הפתעה שפרסום במדיה דיגיטלית יגדל ב-2014 ל-21% מכל ההוצאה על פרסום, ובדולרים: 110 מיליארד דולר.

7) ווידאו באי-מייל משפר המרות

רוב המשווקים שנסקרו רואים בווידאו באימייל אלמנט בעל השפעה חיובית על סיכויי הרכישה ואחוזי ההמרה. יותר מ-60% ממקבלי ההחלטות שנסקרו מאמינים שיש יותר סיכוי להפוך לקוחות פוטנציאליים ללקוחות משלמים אחרי שצפו בווידאו באי מייל.


[חזרה]

| 7 דברים שלא ידעתם על תוכן וידאו ואיך זה קשור אליכם |