שש דרכים בהן ווידאו יעזור לך בגיוס עובדים


 
גיוס עובדיםכתבה: גילה גדעון
עם התפתחות טכנולוגיות השידור וצפייה בווידאו , העליה באחוזי הצפייה בווידאו אונליין ברחבי העולם, והפיכתו של יוטיוב למנוע חיפוש  שני בחשיבותו לאחר גוגל, ניכר שהווידאו חדר לכל תחומי החיים.  ממדריכי איפור ברשת ועד וידאו לעסקים, שימוש בווידאו אף בעולם הגיוס הוא בלתי נמנע. 
בעולם בו רק 20% באמת קוראים טקסט באינטרנט בשלמותו,  ו -25% ממועמדים הפוטנציאליים בוחרים שלא להגיש מועמדות משום שהתפקיד במודעה לא מצטייר כמרתק או מרגש מספיק, אין ספק שהווידאו יכול לשנות את התמונה (או הסרט).


אז כיצד ווידאו יכול לעזור למחלקת הגיוס?

1. הגדלת מאגר המועמדים
כל מנהל גיוס מתמודד כיום עם השאלה כיצד להפוך מודעת דרושים משעממת ויבשה לכזו שתקרוץ למועמד. יש כאלו המנסים לגוון, להפתיע ולגלות קריאטיביות, ועדיין התוצר המוגמר לרב אינו מייצג את הגישה והתרבות הארגונית האמיתית של החברה. מועמדים פוטנציאליים אינם מסוגלים לקבל תובנה אמיתית על פעילות הארגון. סרטון וידאו מאפשר למועמד לדמיין את עצמו במשרדי החברה, מתרועע עם האנשים המצולמים, מסתובב עימם בפינת הקפה או פוגש את המנהל במעלית. סרטון וידאו יכול לבנות רגשות בקרב המועמד ולחבר אותו למותג.

2. מיתוג מעסיק
אין זה חדש שעובדים כיום (אותו דור Y מפורסם) לא בהכרח בוחרים מקום עבודה על פי שכר בלבד. מיתוג מקום העבודה משחק תפקיד משמעותי. כיצד נראה יום טיפוסי במקום העבודה, מהם הפרויקטים עליהם עובדת החברה, אג'נדה חברתית בה החברה מעורבת, כיצד נשמע חזון החברה מפי המנכ"ל ולאן פני החברה מועדות, היחס לעובד, מראה מקום העבודה והמתקנים. וידאו יעביר תמונות ומילים בצורה הנאמנה ביותר ולכם תהיה שליטה במסר המועבר.

3. ביסוס אמינות
יד על הלב, מה תעדיפו - לקרוא תאור משרה יבש או לשמוע ולראות תיאור משרה המועבר בווידאו על ידי מנהלת הגיוס, מנהל מקצועי, או צוות העובדים? מידע אותנטי מפי האדם הרלוונטי בחברה, בשלבים מקדימים, מבססים אמינות בקרב המועמד. צילומי המשרד, אוירה, אזורי הפעילות וצוות העובדים מסייעים למועמד כבר לדמיין עצמו כחלק מהמקום, וחלק מהצוות.

4. יתרון תחרותי
מכירים איך זה- השוק מוצף מחפשי עבודה, אך חברות עדיין מתקשות למצוא את העובדים הנדרשים. סרטון וידאו עם מסר מדויק שנבנה על ידי מחלקת משאבי אנוש ילכוד את תשומת ליבם של המועמדים הרלוונטיים, ויבדל את החברה על פני דומות לה בענף. לראות, לשמוע, להרגיש,  סרטון וידאו צובע את החברה בצבעים אמיתיים , מקנה עומק ובכך מעניק לה יתרון תחרותי. איפה תשימו את הסרטון? אתר החברה, עמוד הפייסבוק, בלוג ארגוני, לינקדאין, כל מקום בו המועמדים שלכם עשויים להיות.

5. העברת המסר הנכון
מי יכול לתקשר את המשרה יותר טוב מהמנהל המגייס,  מנהלת משאבי אנוש או אפילו המנכ"ל. הדגשים במשרה, חשיבותה לארגון או לפרויקט, תחומי אחריות, מאפייני המועמד שמחפשים, כל אלה גוברים על פני תאור משרה יבשושי או שיחה עם נציג חברת השמה. המועמד יגיע לראיון מוכן עם המידע המדוייק ותחושת הכרות עם הארגון.

6. חווית מועמד טובה
כל מנהלי הגיוס יודעים עד כמה חשובה חווית המועמד בשרשרת הגיוס לצורך ביסוס מיתוג מעסיק חיובי ומשיכת מועמדים רצויים. יצירת דימוי חיובי גם בקרב מועמדים שלא צלחו את כל שרשרת הראיונות חשובה מאד ותעזור מאוחר יותר בסיפורים שיספרו לחבריהם, ובתיעוד שיופץ ברשתות החברתיות (והוא אכן מופץ!).

מספיק דיבורים, קבלו מספר דוגמאות:

סרטון "מיתוג מעסיק" של חברת התוכנה Zendesk. כמה נראה פשוט וכמה תחכום יש בבחירת התוכן. ואם תאמרו ..."אהההה, זה לא חוכמה, זה הייטק" אז המשיכו לסרטון הבא

סרטון "מיתוג מעסיק" של חברה מתחום ה RETAIL , חברת האופנה Nordstrom.

אחרון חביב הוא סרטון "תאור משרה" בחברת Salesforceאז מה מונע מכם להתחיל כבר השנה להשתמש בווידאו למינוף מחלקת הגיוס שלכם?

[חזרה]


| ווידאו || גיוס עובדים || מועמד |