מנהלי הדרכה, תפסיקו לשעמם

כשאומרים "הדרכה ארגונית" רבים עדיין מדמיינים שלוש תמונות: סרטוני וידאו מיושנים של טכניקות שרות ומכירה מאותגרי אופנת שנות השבעים. מצגות "פאוור-פוינט" עם שורות טקסט משמימות, המאתגרות את יכולת הריכוז, והרצאות כיתתיות שההקשבה להן היא יחס ישיר ליכולות המרצה וזה לעיתים חי ביקום נפרד משל עצמו. ארגונים רבים בישראל נדרשים לסמן  "וי" על כל עובד שעבר הדרכה מקצועית או הדרכת אוריינטציה. מרביתן משמימות, רוויות טקסט ואינן מאתגרות את העובד. אז מה עכשיו?

הטכנולוגיה מצאה לכם פתרון

התפתחות טכנולוגית מואצת בשנים האחרונות מאפשרת כלים שלא דמיינו כלל לפני שנה. כאשר אוניברסיטאות שלמות קמות כיום ברשת ומציעות מגוון קורסים לכל אדם מכל מקום על פני כדור הארץ . אפשר כעת לספק פתרון לארגונים "מאותגרי טכנולוגיה" בהם עדיין אין מערכת למידה ארגונית (LMS), או ארגונים בהם  קרוב ל- 90% מהעובדים פזורים בנקודות ברחבי הארץ, ואינם ישובים לצד שולחן דוגמת רשתות קמעונאות המזון והבגדים. לאלו ,עד כה, לא היה פתרון יעיל מעבר להשבתת העובדים ליום שלם וקיבוצם בכיתת הדרכה.  את השינוי בעתיד הלמידה הארגונית מסמנות כעת שלוש מגמות בולטות. ראשונה התפתחות טכנולוגיות מובייל וחדירתן לכל תחומי חיינו, שניה היא הפיכת עובדי דור ה Y לרב במקומות העבודה ושלשית היא מחשוב הענן.

המחשוב עובר במהירות מ PC ולפטופ אל מכשירי המובייל השונים. חבת סיסקו, במחקר אשר פרסמה ב 2013,  גילתה ש 90% מהאמריקאים משתמשים כיום בסמרטפון אישי לצרכי עבודה, ו- 1 מתוך 5 בעלי IPAD משתמשים בו לצרכי עבודה. חברת המחקר IDC  פרסמה שבשנת 2015 היקף השימוש בניידים יעבור את היקף השימוש במחשבים שולחניים. כלומר: תלך ותגבר הציפייה והדרישה לחומרים המוגשים באופן מותאם לניידים.  את השימוש במחשוב נייד מוביל כיום בעיקר דור ה- Y .   דור שהוצמד לו הכינוי ‘Digital Natives’ , ומנהל חיים סמביוטיים עם הטכנלוגיה מרגע לידתו. דור שגדל עם הווידיאו ככלי תקשורת מקובל ויומיומי. 
עד שנת 2025 צופים (סקר של דלויט) שדור ה Y יהווה 75% מכח העבודה. מחלקות משאבי אנוש המצפות לפתח את עובדיהן מבינות כיום שהדרך הטובה ביותר להתחבר אליהם ולעורר בהם מוטיבציה היא באמצעות תוכן מותאם אישית, מבדר ונייד, כלומר וידאו. הדרך לספק זאת אננה למידה כיתתית מסורתית אלא למידה גמישה מבוססת ענן.
הדרכה בכל מקום, בכל עת, מכל מכשיר

הדרכות באמצעות מחשב,  או "לומדות" בשמן המוכר, הן כלי נפוץ אך אינן בהכרח "גמישות" טכנולוגית או מהנות עבור העובדים, וככאלו,  גם אינן נושאות יעילות רבה. מצגות פאוור פוינט,  תוכנות המציגות טקסט דומם מלווה תמונה או פלאש כבר אינן לוכדות את תשומת ליבו של הלומד או מאתגרות את חשיבתו. אין צורך להמשיך בדרך זו. וידאו, הוא התוכן הנח, הפופולארי והאהוב ביותר לצריכה. הוא לוכד את העין ותשומת הלב בשל היותו ויזואל בתנועה, המפעיל מגוון חושים ואף מייצר רגשות בקרב הצופה. וידאו מספק הפעלה כמעט מלאה של החושים, ואפילו חוויה אינטראקטיבית. כעת, הווידאו זמין וקל טכנולוגית לשימוש עבור ארגונים.

זה הזמן למנהלי הדרכה לצעוד צעד קדימה לקראת העובד. הדרכות העשרה ורענון לעובדים קיימים, עדכון בנושא מוצרים, מבצעים תקופתיים, שאלונים והסמכות. כל אלו באמצעות סרטי הדרכה בווידאו הניתנים לצפייה אף ממכשירי טאבלט ומכשירים סלולאריים. מנהל ההדרכה יכול כעת לספק לעובד הדרכת ווידאו נגישה מכל מקום בו הוא נמצא, לוח זמנים גמיש ויכולת ללמוד אף בנוחיות ביתו.  ההדרכות ניתנות "לאחסון בענן" , בנפרד משרתי הארגון כך שאינן מעלות את נושא אבטחת המידע. מערכת למידה זו ניתנת לניהול על ידי מנהל ההדרכה, מאפשרת הפקת דוחות בזמן אמיתי ומעקב אחר העובדים הלומדים.

עכשיו יש לך בחירה, להישאר בעולם הישן או לעבור לדבר בשפת העובדים שלך.
סרטוני הדרכה במובייל, בכל מועד שנח. הם כבר כאן. שאל אותנו על כך.


חזרה

| וידאו || למידה ארגונית || מערכת למידה |