סרט חברה - איך לחזק תדמית של חברה מסורתית בשוק בינלאומי


 
גלעד הדסי המנכ"ל הבין השנה שעל מנת ש"גור מסננים"  תבלוט בשוק בינלאומי מול מתחרים וקולגות, המהלך הבא שלו הוא סרט חברה . "גור מסננים" שנוסדה בשנת 1947 מתרכזת בייצור ומכירת מסננים מסוגים שונים לחברות מובילות בתעשיית הרכב הבינלאומית.  השיווק נעשה דרך רשת סוכנים וסוכנויות בארה"ב ואירופה והחברה שמתמחה בייצור ושיווק מאופיינת בשוק מסורתי- שמרני.

אפיון, הצעת מחיר, קונספט ויאללה זזים

כשגיבש את הרעיון לסרטון תדמית עמדה מול עיני המנכ"ל התערוכה הקרובה בה עמדו להשתתף בגרמניה. הוא רצה סרטון שיציג את פעילות החברה וישולב בתצוגת הביתן. המטרת: הצגת תחומי פעילות החברה והיקפי פעילותה הבינלאומית. העברת מסר של חברה יצרנית שהיא גם חברת שיווק. חברה עם פעילות מקיפה המייצרת אף תחת מותגים פרטיים, אורזת ומשווקת לכל העולם. חברה העובדת מול החברות המובילות בענף הבינלאומי. נדרש כאן מסר של עוצמה.
אם כך, איזה סוג סרטון וידאו יתאים למטרה זו?

אפשרות לסרטון וידאו "אנימציה" ירדה בשלב הראשון. גלעד הדסי המנכ"ל גרס ש"אנימציה" אינה תואמת את אופיו השמרני של השוק בו החברה פועלת. כמו כן, לא תתאים לסוג הלקוח, חברות בתחום הרכב (B2B), שאינן ה"משתמש הסופי" הצרכן .  עם המידע שגיבש לאחר סריקת סרטונים של קולגות ומתחרים, ציון נקודות טובות ופחות טובות בסרטונים שראה, פנה לקבלת הצעות מחיר.

במשרדי Films for a Change"" בין אספרסו קצר, צפייה בסרטונים לדוגמא, מספר משפטיי "כזה אני רוצה אבל..." עזר גל אברהם למנכ"ל לגבש אפיון לסרטון .  כמה התלבטויות האם לכלול שרטוט (מידול) של מסננים ב"תלת מימד" או לא (מידול מוצר בתוכנת מחשב דורש שעות עבודה רבות של אנימטור שיגדיל את התקציב) ומתקדמים להצעת מחיר.  

תחקיר וכתיבת תסריט

לאחר אפיון סרטון, הצעת מחיר, סגירת קונספט מסחרי והזמנת עבודה, הפרויקט עובר מהשותף גל אברהם , הצד העסקי ב Films for a Change"" , אל איתי ליבנה. איתי מביא עימו לפגישת לקוח 15 שנה של יצירה בערוצי טלוויזיה שונים, שלל תוכניות, מהדורות חדשות, סרטי דוקו ומספר פסטיבלים בינלאומיים. מטרתו של איתי ליבנה היא תחקיר עם הלקוח בכדי להבין את "הסיפור" פעילות החברה, מיתוג ומטרות. לאחר התחקיר בנה איתי תסריט ראשוני וזה עבר לאישור מנכ"ל "גור מסננים". מה קורה לאחר שלקוח אישר את התסריט?

שקט, מצלמים

צילומים מתחילים בתיאומים אדמיניסטרטיביים (אתרי צילומים, תחבורה, ציוד, אוכל לצוות) ובחירת צוות מתאים לפרויקט. כך באוגוסט 2014, כאשר טילי "צוק איתן" נופלים לכל עבר, כיפת ברזל ממעל, אוירה מתוחה וחום לוהט. הצוות בדרכו ליום צילומים במפעל "גור מסננים"...בירדן. רכב עמוס לעייפה בציוד צילום , איתי ליבנה, צלם, גלעד המנכ"ל ומהנדס מפעל מתייצב במעבר הגבול לירדן.

אם אי פעם ניסיתם לעבור גבול עם ציוד אלקטרוניקה וצילום, אתם קרוב לוודאי יודעים איזו מטרה זו עבור בודקי המכס וגופי הביטחון בייחוד בתקופת מתיחות ביטחונית.  אפופת רוח צוות חיובית, צלחה החבורה את המעברים : מכס, גבול ישראלי, העמסת הציוד על אוטובוס לכיוון הצד הירדני, שוב מכס וגבול והפעם ירדניים.  עמוסים לעייפה על שתי מוניות בגבול הירדני נע הצוות לכיוון המפעל שממתין בהדממה לקראת האירוע.  נקי, מסודר, והעובדים הירדנים נרגשים.  

איתי ליבנה הכין תסריט בו מופיע מפעל בעל סביבת טכנולוגית מתקדמת. איך עושים זאת עכשיו בשטח? איתי מחשיך לחלוטין את כל המפעל, ובונה תאורה חדשה במיוחד לצילומים, מדלג ממכונה למכונה עם דלי ומטלית מבריק ומסדר במיוחד כדי ליצור "מראה חד ונקי".  42 מעלות ללא מזגן, תמונות משפחת המלוכה (חוסיין) מפוזרות על כל קיר ושולחן, ערמות ציוד צילום ותאורה, עובדי המפעל נהנים וחגיגה בעיצומה. עוד באותו היום חזר כבר הצוות לישראל.
אז,  איך הופכים חברה מסורתית לחברה טכנולוגית חדשנית?

 

אולפן ירוק

חלק מהמראה ה"חדשני" והמתוחכם "בושל" באולפן הוירטואלי ("אולפן ירוק") סט הצילומים הבא. המנכ"ל ומהנדס המפעל צולמו למול מסך ירוק כך שבעת עריכה ניתן ליצור על גבי הרקע הירוק רקע הייטקי מתקדם.  דרך הצילום תוכננה בקפידה , המצולמים הודרכו כיצד להניע ידיים ומבטים כמו מפעילים הם מסך מגע וירטואלי. על התנועות להשתלב במדויק עם האנימציה של  המסננים שיצר האנימטור (מידול, זוכרים?). .

כך הגיעו לשולחנה של נועה העורכת סרטוטי מסננים שהכין אופיר האנימטור, הצילומים מהמפעל בירדן, וצילומי האולפן הירוק. עכשיו מחברים קריין דובר אנגלית (מבטא בריטי/ אמריקאי? גבר/ אישה?) וגרסה ראשונה של הסרטון יוצאת למנכ"ל לאישור וגורפת תגובות נלהבות. עכשיו הגיע שלב ההוכחות.

תשאלו על ROI

עם סרטון חדש התייצבה "גור מסננים" בתערוכה בגרמניה. מהשטח דווח שהסרטון יצר רושם חזק, אנשים עברו, צפו וניגשו  לנציגי החברה לקבלת מידע נוסף. הסרטון מילא את ייעודו כ "סרטון תדמית לתערוכה". עם סיום התערוכה, קבל הסרטון ייעוד חדש והפך לכלי עבודה שיווקי. כעת הוא משמש כהקדמה לפגישות לקוח ופגישות מכירה. גלעד הדסי המנכ"ל מדווח שבמקום להסביר כהרגלו במשך מספר דקות "מה החברה עושה" הוא פשוט מראה את הסרטון וכך עובר מסר ויזואלי וצלילים מהשטח ומותיר רושם חזק בצופה.  הסרטון חוסך זמן יקר  לעובדי הארגון ומכין את הלקוח הפוטנציאלי לשלב הבא.בצורה אפקטיבית

כך עשו זאת "גור מסננים" בהצלחה, הנה הסרט לפניכם.

איך אתם מעבירים מסר תדמיתי ללקוח?


[חזרה]

| סרט חברה || סרטון וידאו || אנימציה |