מבחר מסרטי התדמית המוצלחים של 2015 – Top B2B Video Marketing


 

קצת השראה לקראת  2016 ומהן השיטות המוכחות להצלחת סרטוני B2B

2015 היתה השנה שבה כולם הבינו את מה שאנחנו ידענו תמיד: אין כמו וידאו כדי להעביר מסר. כולנו היינו עדים לעימות שבין פייסבוק לגוגל, שהחל לאחר שפייסבוק החליטה להגדיל את החשיפה לפוסטים המכילים סרטונים (ולהוריד את אלו שמכילים קישור ליוטיוב). אנחנו נמצאים בעידן שבו פרסום בווידאו הוא טרנדי, מגניב ובעל פוטנציאל קידומי ענק. לכבוד השנה החדשה, הנה כמה דוגמאות לאיך אפשר לעשות פרסום שהוא גם כיפי וגם מועיל.

אינטל בסדרת סרטונים ויראליים

האתגר ביצירת סרטון איכותי הוא משיכת תשומת הלב, ולפעמים קל להשיג אותה באמצעות שימוש בפרזנטור מפורסם. אינטל עושה שימוש בג'ים פרסונס (שלדון, לגיקים מבניכם), שמציג בסדרת סרטונים ויראליים את היתרונות במעבד החדש של החברה בשלל דרכים מקוריות ומשעשעות. נכון, סלב זה יקר, אבל לפני שאתם חושבים על התקציב, זכרו שלצד עלות ההפקה של סרטון קיימת גם עלות ההפצה שלו. שימו לב כמה מהר מגיעה אינטל לפואנטה בסרטון, מה שמקטין באופן משמעותי את אחוזי הנטישה שלו. זאת, בשילוב השימוש בסלב והתסריט השנון, יוצרים סרטון ויראלי שמפיץ את עצמו, ומאפשר לחברה להשקיע את עיקר התקציב בתוכן ובהפקה וליצור פרסום שהוא גם ערך מוסף.

פדקס מציגה: עקיצה ב-140 שניות

ציניות זו דרך יעילה ליצור וידאו הומוריסטי, אולם כדי שהסרטון יהיה באמת מצחיק, היא צריכה להיות גם עוקצנית. האתגר הגדול של כל משרד פרסום הוא שימוש בהומור מרומז ועדין, שיאפשר ללקוח לצחוק על עצמו מבלי לעורר אנטגוניזם. במקרה הזה, המשפט "פתרונות שיאפשרו לעסק שלך לגדול" כבר הפך לקלישאה, ופדקס מנצלת את העובדה הזו בחכמה ומציגה דוגמא יפה ל- איך אפשר לצחוק על עצמך בצורה מעוררת אהדה.

וולוו מציגה: מה קורה כשילדה בת 5 נוהגת במשאית

לא תמיד צריך להתחכם ולהפגיז, לפעמים הפשוט והבנאלי הוא הדרך היעילה ביותר. בוולוו הבינו את זה כבר לפני שנים, הרבה לפני חברות אחרות: במקום לדבר ולמנות יתרונות, מפרטים טכניים, מבחני ריסוק ושאר סטטיסטיקות –- הם פשוט בוחרים להראות את הכח והביצועים של כלי הרכב שלהם, בצורה ייחודית ומקורית כהרגלם. סרטון מעורר השראה.

זורה – החיבור בין שיווק למכירות

זורה היא דוגמא מצוינת לחברה שעושה שימוש חכם בווידאו לצרכים הסברתיים. זה החל כמהלך פנימי בחברה, כאשר מחלקת השיווק החליטה להשקיע את עיקר המשאבים בהעברת הערך המוסף שבפתרונות החברה למחלקת המכירות, באמצעות סרטוני וידאו משעשעים. כשהמכירות החלו לעלות, הבינו בחברה את הערך המוסף שבהעברת חוויית המשתמש וסיפורי לקוח באמצעות וידאו, והחלו להפנות לערוץ זה את כלל הפעילות השיווקית. הסרטון הבא מראה עד כמה רחוק אפשר להגיע עם נתונים ומידע יבש, כשהם מוצגים בצורה הומוריסטית חכמה.

דאטו – גורדון רמזי כמו שמעולם לא ראיתם

נכון, כבר השתמשנו בדוגמא של שימוש בדמות מפורסמת. אבל יש סיבה טובה למה בחרנו להראות גם את הדוגמה הזו (חוץ מהעניין הזה שלא הצלחנו לבחור בניהן): בניגוד לאינטל, שעשתה שימוש נאמן בדמותו של שלדון, מה שעושה פה דאטו הוא סרטון נונסנס, שהוא ההיפך המוחלט מתדמיתו הסמכותית והמקצועית של השף גורדון רמזי. הדיסוננס בין הרצינות התהומית המוכרת של גורדון לבין מה שהוא יוצר בפועל הוא פרייסלס.

 

תודה וקרדיט לאתר vidyard

[חזרה]

| 5 סרטי התדמית הגדולים של 2015 |