שאלת מליון הדולר - כמה עולה סרט תדמית


 
אז כמו בכל תחום… יש זול, יש יקר ויש באמצע.

השאלה האמתית היא: מה אתם צריכים?

סרט תדמית זול, מופק בדרך כלל ע"י One-man-show (צלם שהוא גם עורך, או להיפך) או ע"י חברת הפקה שעובדת בשיטת הסרט הנע וכך מוזילה עלויות הפקה. אין מה לצפות לקריאטיב ייחודי, לצילום מאוד יצירתי או לשילוב אנימציה מקורית.

הכל נראה more of the same: המנהל מרואיין על רקע משרדי החברה או שער המפעל.

בדרך כלל מוצר זול מיוצר ע"י אנשי מקצוע זולים, קרי לא מנוסים. מוכשרים ככל שיהיו- אין להם את הזמן להביע זאת. תקבלו שעתיים-שלוש צילום ועוד שלוש שעות עריכה. זהו.

אם לזה אתם זקוקים - לכו על זה. אל תשקיעו שקל יותר!

 

חידה: כמה עולה הפקת סרטון כזה?

סרט יקר… זה קצת פילוסופי: בחיים יקר מתקשר עם איכותי ויוקרתי (בהנחה, כמובן, שזה לא שרלטני), עם איך נראה בעיני החברה ועם מעמדנו בשוק. חברת תרופות לא תתפשר על סרטון שסטרטאפ צעיר יזמין.

רבים מאיתנו, לא יכולים להרשות לעצמם את הזול.

כך גם בהפקת סרטים. בסופו של יום, יש עלויות הפקה שנגזרות מאיכות אנשי המקצוע ומנסיונם, מסוג הציוד, איכותו ואמינותו, וכמובן מכמות ימי העבודה שמושקעות בהפקה (פירוט- כבר מגיע).

ממה מורכבת עלות הפקת סרט תדמית?

זה מתחיל בקריאטיב, בגיבוש הקונספט ובתסריט. זה שלב קריטי בו משקיעים זמן להבין את המותג, את המטרה ואת המסר של החברה, של הלקוח. מתחקיר זה מגיע "הפיצוח" הקריאטיבי שמוביל לתסריט התסריט הוא זה שמוביל את התהליך של הסרט, הוא צריך לייצר תובנה ייחודית אצל הצופה: שהוא רוצה את המוצר, שהשירות דרוש לו, שאת החברה הזו הוא רוצה איתו – ולהניע אותו לפעולה.

אחר-כך, צוות ההפקה והבימוי מתכנן את הפרויקט ומתאם אותו.

פרודקשן: בשלב זה מעורבים צלם/ים, ציוד צילום ותאורה; רחפן לצילומי אויר (עושה אחלה עבודה בלי להעלות מסוק שלם);  אנשי סאונד על ציודם; מאפרת (תעשה אתכם צעירים ויפים); שחקנים וניצבים (טאלנטים מתומחרים בנפרד); ארט- תלבושות, תפאורה וכיו"ב; אולפן או לוקיישן; וכמובן צוות הפקה ובימוי.

פוסט פרודקשן: בשלב זה מעורבים עורך Off-line, עורך On-line או אפטריסט, אנימטור וכמובן עמדות עריכה (מחשבים שלא יביישו גיימרים. תוכנות עריכה ברישיון), מיקס סאונד, תיקוני צבע, פוטג'ים ומוסיקה, תשלום על זכויות יוצרים, ועוד.

אם תדרשו את כל אלה כאשר אתם משווים בין הצעות ספקים, יש סיכוי שתוכלו לנסות "להשוות תפוחים לתפוחים".
זה עדיין קשה, ולכן, יותר מהכל, חשובים הערך שהסרט המוצע מייצר עבורכם והכימיה שלכם עם הספק.
דרך הקריאטיב, הרעיון של הסרט, תוצגו כ- הכי מדליקים, יפים, גדולים, מתוחכמים או מנוסים… מה שתרצו.
תסריט נכון ייצור את האפקט שתרצו, את הייחודיות ואת המסר המדוייק שתרצו להעביר.
אם כבר לשלם ביוקר, אז עבור זה!

 

אז מה זה מחיר "באמצע"?

זה לקחת את האיכויות ואת הנסיון של סרט יקר טוב ובאמצעות עבודת הפקה יעילה (כלומר במינימום תקלות ובזבוזים), באמצעות רווח הוגן ולא חזירי, ותוך שימוש באנשי צוות בעלות סבירה וללא פשרות על איכות אפשר להפיק סרטי וידאו ואנימציה מעולים בעלות סבירה גם לעסקים קטנים ובינוניים ולא רק למפרסמים ב- Prime Time.

ועוד משהו חשוב: מהפיכת האינטרנט הפכה את המדיום הזה לאמצעי פרסום מוביל וזו רק תחילת הדרך. ממש לא צריך להשתולל בעלויות כמו של משרדי פרסום. אפשר, כאמור, להוציא אחלה סרטים בני 30-90 שניות, שמתאימים לאתר ולתערוכה וגם ל- פרה-רול, ולפייסבוק - סרטים שמכניסים לידים (leads), סרטים שמגבירים מודעות, וגם סרטים פנים-ארגוניים (אבל, על זה בפוסט אחר).

 

טוב, אז כמה זה עולה?

הפקת סרטון תדמית ממש זול  - עד 10,000 שח.

הפקת סרט תדמית בתקציב סביר- עד 20,000 שח.

אז מה נחשב יקר?

כאמור, זה תלוי בתכולה ובאיכות: בכמות ימי ההפקה, במספר השחקנים ובעלותם, באיור אנימציה מורכבת, בניסיון הצוות וכו'.

ובכל זאת…... כנראה שהפקת סרט תדמית העולה 80,000 שח וצפונה נכנסת לקטגוריה זו.

האמצע הוא טווח די רחב בו כל ארגון יכול לתפור לעצמו חליפה על פי מידותיו ורצונותיו.

 

לפתרון החידה:

צרו קשר[חזרה]

| כמה עולה סרט תדמית || סרט תדמית |